Škůdci

Škůdci rostlin, stromů a keřů dokáží nejednomu pěstiteli znepříjemnit pěstování i připravit o vytouženou úrodu či potěšení. Častokrát, byť možná neradi, když si už nevíme rady, saháme po chemických přípravcích, i když si uvědomujeme jejich dopad na přírodu, rostliny, které pěstujeme i naše zdraví. Domácí či přírodní prostředky pro boj proti škůdcům někdy zafungují, jindy ne. A u každého škůdce je třeba použít jiný přípravek. Když jsou roky, ve kterých jsou přemnoženy velké skupiny škůdců, je to až k pláči. Někteří pěstitelé, tento boj dokonce vzdají.

HNOJÍK a SVLEČKY přinášejí pro pěstitele ve velkém i v malém novou naději. Přírodní, organické a přírodě i nám prospěšné řešení. Spojení vyvážené výživy rostlin, jejich posílení vůči chorobám a zároveň ochranou před škůdci.

Chitin jako repelent proti škůdcům

Chitin je látka, která se nachází v krunýři nebo vnějším obalu hmyzu, jako jsou mšice, brouci a larvy hmyzu. Používá se jako repelent na rostlinné škůdce, protože škůdci mají přirozenou aversi vůči chitinu a vyhýbají se mu. Když se chitin používá jako repelent na rostlinách, vytváří se na povrchu rostliny neviditelná vrstva, která zabraňuje přístupu škůdců k rostlinnému materiálu.

Chitin také může mít přímý toxický účinek na některé druhy škůdců. Když se škůdci dostanou do kontaktu s chitinovým repelentem, mohou být ovlivněni narušením svého trávicího systému nebo dalšími toxickými účinky, což může vést k jejich smrti.

Další výhodou použití chitinových repelentů je, že jsou relativně bezpečné pro přírodní prostředí a netoxické pro člověka. Vzhledem k tomu, že chitin se vyskytuje přirozeně v přírodě, není třeba se obávat negativních účinků na zdraví člověka nebo životního prostředí.

Chceme-li zesílit repelentní účinek na škůdce, zejména na ty odolné (molice, sviluška, smutnice, někdy i mšice), tak je třeba přidat k samotnému Hnojíku i svlečky (také produkt na eshopu). Ty svlečky se lehce přidávají, nebo jednorázově použijí.

Repelentní účinky hnojiva Hnojík na níže uvedené škůdce

U škůdců s účinností 100% stačí samotný Hnojík, který již obsahuje malý poměr svlečků. Kde je uveden nižší účinek, je nezbytné přidat svlečky k hnojení, nebo použít svlečky samostatně, aby se zvýšil podíl Chitinu v aplikaci.

Způsob aplikace hraje také roli v účinnosti. Nejlepší aplikací na nemocné či napadené rostliny je kombinace postříku z déle připravovaného výluhu a zálivky z tohoto výluhu.

mšíce zelená

Mšice zelená, bílá

Účinek 100%
dřepčík

Dřepčík

Účinek 100%
lalokonosec

Lalokonosec

Účinek 100%
krytonosec

Krytonosec

Účinek 100%
vlnatka

Vlnatka

Účinek 100%
krtonožka

Krtonožka

Účinek 10%
vrtalka pórková

Vrtalka pórková

Účinek 100%
puklice

Puklice

Účinek 100%
buxusová housenka

Buxusová housenka

Účinek 100%
bělásek zelný

Bělásek zelný

Účinek 100%
Květopas jahodníkový

Květopas jahodníkový

Účinek 100%
slimák

Slimák

Účinek 90%
mšíce černá

Mšice černá

Účinek 100%
vrtule ořechová

Vrtule ořechová

Účinek 100%
molice

Molice

Účinek 80%
Jak se zbavit mravenců na zahradě

Mravenci

Účinek 80%
smutnice

Smutnice

Účinek 50%

Další testy probíhají a stránka se bude postupně rozrůstat s novými zjištěními.

Jeden zákazník volal, že od doby co používá hnojík tak nemá larvy chrousta v půdě.

pilatka švestková

2023 – neúspěšný test pilatky na švestce. Dle zákaznice strom sice krásně rostl, ale škůdce se nezbavili ani při aplikaci svleček.

Web Designer 0%